сите категории
EN

Производи

24GHz алиметар Радар NRA24

Движење на целта Забрза Растојание Лидерство Азимут

NRA24 е компактен радио-метарметар на радарот К-бенд, развиен од Хунан Нанорадар наука и технологија копродукции, Ltd Донесува 24GHz Band, со предности на мерење на точност од 2см, мала големина, висока чувствителност, мала тежина, лесна интеграција и стабилни перформанси, што ги задоволува барањата за апликација во беспилотно летало (UAV), хеликоптери, мали воздушни плочи и друго поле. Неговата изведба на производот е призната од многу партнери.

Серија :

24GHz MMW радар

Апликација:

Мерење на безбедносниот опсег и избегнување на судир во UAV-и

карактеристики:

Работете во опсег од 24GHz за мерење на далечина кога лета UAV

Прилагодлив за пасишта и друга околина

Со интерфејс CAN / UART

Со точна мерка од 2см

Со мерен опсег од 50м

RoHS согласност

спецификации
ПАРАМЕТЕРУСЛОВИMINTYPMAXЕДИНИЦИ
Карактеристики на системот
Пренесува бенд
24
24.2GHz
Излезна моќност (EIRP)прилагодлив
 25
dBm
модулација тип
FMCW
Стапка на ажурирање
50Hz
Потрошувачка на енергија@ 5V DC 251.41.51.8W
Комуникациски интерфејс
МОANЕ / УАРТ
Характики за откривање на далечина
Опсег на растојание@ 0 dBsm0.1
50m
Точност на далечина

± 0.02
m
Характики на антената
Ширина на зракот / TXхоризонтална (-6dB)
28
deg
издигнување (-6dB)
18
deg
Други практики
Снабдување напон
51220DC
Тежина вклучувајќи школка и линија
95
g
Димензии на преглед вклучувајќи школка130x70x14.5 (LxWxH)mm


Контактирајте нѐ

ПРЕВ: Никој

СЛЕДНО: 24GHz алиметар Радар NRA15