сите категории
EN

Производи

Интелигентен систем за безбедност со фузија со периметар со повеќе сензори-SP150VF

Движење на целта Забрза Растојание Лидерство Азимут

Интелигентен периметарски безбедносен систем со фузија со повеќе сензори SP150VF, главно се состои од интелигентен радар за откривање MMW, IR камера со долг дострел и модул за покривање на слепи области со 3D вид во интегрирана структура. Овој систем работи врз основа на постојаното скенирање на заштитната област од страна на радарот MMW, интегрирање со алгоритам за длабоко учење на работ со вештачка интелигенција, реализиран аларм во реално време и видео следење на подвижната цел за упад во заштитната област. Тој е способен интелигентно да препознава различни мети за упад, како што се луѓе и возило, филтрирање на лажна тревога како животно, дрвја, дожд итн, и поддржува невнимателно работење на периметарската контрола. Широко се користи во висококвалитетна периметарска безбедносна област како што се војската, затворот, електричната мрежа, железницата, аеродромот и така натаму

Серија :

Интелигентен повеќесензорски безбедносен систем за периметар со фузија

Апликација:

Откривање на воена одбрана, превенција на затворска област, следење на зоната на резервоарот, безбедност на аеродромот, фузија со повеќе сензори, железница, електрична мрежа

карактеристики:

Ефективни: Конкурентни трошоци и перформанси во споредба со контраделот

Високо ефикасен и сигурен: MTBF е над 50000 часа

Интуитивна, сеопфатна пријателска за корисниците: едноставна работа, отворена архитектура за интеграција на платформи од трети страни Интелигентна, Активна заштита од откривање: интелигентни алгоритми и способност за учење со вештачка интелигенција;

Технологија на фузија на видот и радарот: Multi-tar добива детекција и активно алармирање

Цел ден и заштита на сите временски услови: 7x24h откривање во реално време дури и при сурови временски услови, класа на заштита IP66

спецификации
Описспецификација
фреквенција
ЕфективниОпсег≤150 m,(радардетекција Видеоследење)
МониторингПовршинаХоризонталнаагол:15 °,Склонагол:10 °,Прилагодливодбраназона
ВидеоИдентификацијаПреселбацелникакочовек/возило/животно,Лажниалармоткакодрвја,дожд.
Се движатточност≤0.5m
БрзинаМерење≤120 км / ч
ИнфрацрвенДополнителниСветлина≤150m
Maxрезолуцијата1080p / 25fps
ВидеоКарактерДигиталниdenoise,силнасветлинаинхибиција,против тресењеВидео
ВидеокомпресијастандардH.264 / H.265
мрежаИнтерфејсRJ45100M / 1000MсамоадаптацијаЕтернетпристаниште
ВмрежувањеПротоколONVIF,GB28181,TCP/IP,HTTP,RTSP/RTP/RTCP
ПоракаИнтерфејсRS232интерфејс
МоќИнтерфејс100 ~ 240VAC
Работнотемпература-40 ~ 75 ℃
заштитаКласаIP67
Моќпотрошувачка≤45W@ 220VAC
Тежина15 XNUMX кг


Контактирајте нѐ

ПРЕВ: X Band Радар за надгледување на земјата-NSR1000W

СЛЕДНО: Периметарски радарски видео систем NSR100VF