сите категории
EN

Вести

Дома>За нас>Вести

Добредојдовте претставници од BCG & LG во посета на Нанорадар

Време: 2016-12-12 Посети: 98

Група од 4 лица од BCG & LG го посетија Нанорадар на 20 декември 2016 година, сакајќи да воспостават соработка во рад полиња mmw во блиска иднина.

LG Group е меѓународна деловна група која води развој на светската индустрија; Бостон Консалтинг Група (БЦГ) е позната консултантска компанија за управување со претпријатија; Додека Нанорадар е водечки снабдувач на микробранови радари во Кина. Со соодветните предности, трите страни се надеваат дека заеднички ќе воспостават нов модел на соработка во радар со милиметарски бран, за да се промовира развојот на радар со милиметарски бран. Поради својата масовна способност за производство во радар од 24GHz и база од десетици клиенти, Нанорадар го доби признанието од клиентот. 

Групна фотографија на претставници од LG, BCG и Nanoradar

Претставници на LG и BCG го посетуваат изложбениот салон на Нанорадар

Преговори за режим на соработка помеѓу LG, BCG и Nanoradar 

Хунан Нанорадар наука и технологија копродукции, Ltd е основана на 18 јануари 2012 година. Таа е специјализирана за развој, производство и продажба на рад системи mmw и радарски сензори.

Како дизајнер и производител на радарски сензори mmw и производи од радарски mmw, производите на компанијата покриваат 24GHz, 60GHz и 77GHz, кои главно се применуваат во автомобилската активна безбедност, автопилотот, мерењето на висината и избегнувањето на препреки во авионите, високо-безбедносната, интелигентната сообраќај, интелигентен хардвер и други индустриски полиња.


ПРЕВ: Д-р Ли Деји од Кинеската академија Инженеринг високо ги пофали радио-рамските производи на Нанорадар

СЛЕДНО: Нанорадар беше награден како еден од водечките производители на радари во областа Хај-тек на Чангша