сите категории
EN

Вести

Дома>За нас>Вести

„Нов чекор напред, ново ниво“ Нанорадар објави радар со алтиметар 200 метри

Време: 2018-11-15 Посети: 82

Церемонијата на затворање на Airshow China се одржува во huухаи, Кина на 12-ти ноември 2018 година. За да ги исполни барањата на различните клиенти за повеќе полиња со апликации, Нанорадар ја објави новата генерација на радарот со алтиметар NRA24 со опсег на откривање од 200 метри.

Параметри на производот:

Типична апликација:

Земјоделско беспилотно летало

Анкета со дрон

Инспекција на електрична линија

Логистички дрон


Тест за печатење на производот:

За Нанорадар:

Nanoradar е основана во 2012 година, која е специјализирана за развој, производство и продажба на милиметарски бран радар за безбедност, UAV, Automotive, Smart Traffic и други индустриски апликации, кои опфаќаат сензор на радар 24GHz, 77GHz и 79GHz. Успешно развивме 10+ модели MMV радари, кои главно се засноваат на MIMO системот за зрачење и когнитивна технологија на радарот. Опсегот на откривање на сензорот на радарот на Нанорадар опфаќа 30-450 метри. Точноста е до 85% за безбедносниот радар да ги идентификува пешаците. Како водечко производство на радари MMV во Кина, производот Нанорадар е продажен во САД, Кореја, Соединувањето на Кралството, Франција итн.


ПРЕВ: До 90 милиони —— Нова генерација 77Ghz MMW Пречки за избегнување на UAV од Нанорадар

СЛЕДНО: Нанорадар објави радарско решение за откривање област за заштита на складиштето нафта