сите категории
EN

Вести

Дома>За нас>Вести

Нанорадар ги поканува партнерите да ни се придружат на CPSE 2019 во Шенжен Кина

Време: 2019-10-17 Посети: 175

Во наредните недели, во текот на 28-31 октомври 2019 година, во Шенжен Кина ќе се отвори CPSE 2019-седумнаесеттиот кино Избор за јавна безбедност. Експо на јавна безбедност CPSE Кина (Шенжен), со 17 години напори, ја прави најголемата светска изложба за безбедност.


Нанорадар има задоволство да ве покани да го посетите нашиот штанд ако дојдете.

28-31 октомври, сала 8.0; Застанете 8B02 

За време на изложбата, Нанорадар ќе го прикаже алармот за радарско видео надзор за заштита на периметарот. Демо во живо ќе бидат договорени на 28 и 29 октомври. Доколку имате интерес да дознаете повеќе, ве молиме само пратете ни го вашето прашање.


Системот за набудување на радарски видео, дизајниран да испраќа сигнали на целта со позиција и следи, да го снима алармот видео во реално време и да спречи упад пред периметарот, е составен од микробранова радар од 24GHz, HD PTZ камера и софтверски сервер RVS. Системот може да биде компатибилен со ONVIF NVR од пазарот. Радарот ги лоцира целите со активно откривање, а потоа ја води PTZ камерата за следење. Со двојно идентификување на видео надзорот, системот испраќа точен аларм до безбедносниот монитор центар и силно го спушта лажниот аларм.


Придобивки:

1. Активна периметарска заштита @ 7 * 24 часа и сите временски услови

2. Повеќекратни цели следат до 10 во истиот момент

3. Зони на аларм / прилагодливи зони за филтрирање и поддржани повеќе зони

4. Никогаш не успевајте да промашите, прилично низок лажен аларм

5. Лесно за поставување и компатибилно со ONVIF CCTV NVR на пазарот


ПРЕВ: Нанорадар објави нов фирмвер на UAV-алтиметар - што може директно да се поврзе со Ardupilot

СЛЕДНО: Мулти-димензионална фузија - Како рамен милиметарски бран помага да се обезбеди безбедна помош за тешка опрема