сите категории
EN

Вести

Дома>За нас>Вести

Д-р Ли Деји од Кинеската академија Инженеринг високо ги пофали радио-рамските производи на Нанорадар

Време: 2016-09-07 Посети: 41

Во попладневните часови на 6 септември, на под-форумот на интелигентен систем за контрола на движење во 2016 година Самит за интелигентни производство на Кина (Чангша), Хунан Новаски Електронска технологија копродукции, Ltd, матична компанија на Нанорадар технологија, потпиша договор за соработка за поставување академик станица со д-р Ли Деии од кинеска академија инженеринг и меѓународна академија за Европа и Азија и го ангажираше д-р Ли да се приклучи во станицата Новаски академик.

Според договорот, обете страни ќе интегрираат автомобилски сензори, ќе возат мозочни и интелигентни технологии на возила и ќе се фокусираат на индустрискиот развој на интелигентни автомобили и роботи со тркала.

 Церемонија за потпишување на договор за соработка меѓу Новаски и д-р Ли Деји

    На 7 септември, д-р Ли и придружните експерти го посетија Нанорадар. Д-р Ли високо го пофали достигнувањето на Нанорадар во микробранова радар технологија, а исто така целосно го потврди и индустрискиот развој на своите радарски производи mmw.

Г-дин ouоу Кунминг, генерален директор на Нанорадар, ги воведува производите на радарите на mmw на д-р Ли Деи

     Хунан Nanoradar технологија копродукции, Ltd е специјализирана за развој, производство и продажба на сензори на радарски сензори. Производите вклучуваат 24 GHz, 60 Ghz и 77 Ghz, кои главно се применуваат за активна безбедност на автомобилот, автоматско возење, избегнување пречки и висина за UAV-а, безбедност на високо ниво, интелигентен сообраќај, интелигентно осветлување и други индустриски апликации.


ПРЕВ: Техничка размена за авто-пилот и информативна услуга со TiAA во САД

СЛЕДНО: Добредојдовте претставници од BCG & LG во посета на Нанорадар