сите категории
EN

Вести

Дома>За нас>Вести

20220520-Иднината дојде: радарот со милиметарски бран помага 5G + обука за паметно возење

Време: 2022-09-27 Посети: 17

-SR73F радар со милиметарски бран за избегнување препреки со голем агол

Саморазвиениот SR73F радар за избегнување пречки со голем агол од 77 GHz на Nanoradar го усвојува напредниот радарски систем MIMO и може да емитува информации за пречки до 1920 година во секунда. Точност на растојание ± 0.1 метри. Може ефикасно да детектира цели што се движат/стационираат, да го оддалечи излезната пречка, брзината, аголот и други информации, целосно да ги задоволи потребите за обука и лажни испити во одредени области на животната средина (тест за возење од предметот 2).

wps1_副本

избегнување на пречка напред

наназад избегнување препреки

Како традиционална индустрија, индустријата за обука за возење моторни возила има историја со децении на развој. Меѓутоа, во изминатите десет години, индустријата беше начин на обука на обука од рака на рака од страна на тренерите, што не беше во можност да ги задоволи потребите на младите ученици во возењето во оваа фаза. Неопходно е да се усвои поинтелигентен, хуманизиран и дигитален начин за решавање на барањата на студентите. Затоа, сеопфатниот систем за обука на возење опремен со A DAS технологија (радар со милиметарски бранови, камера, екран на екранот) почна да го заменува традиционалниот режим на орален и срцев пренос. Обука за возење без екипаж и задачи за настава, за да се постигне целта за намалување на трошоците и зголемување на ефикасноста, заштеда на енергија и намалување на емисиите. Во исто време, исто така, ги намалува непотребните спорови меѓу учениците, тренерите и автошколите.

Радарот MR73F за избегнување пречки со висок агол 77 GHz со милиметарски бран ги има следните предности:

ØMIMO систем: 2 предаватели и 4 приемници се користат за вкупно 8-канални радарски антени, кои можат прецизно да лоцираат пречки со поголема точност на мерење на аголот.

ØГолем агол на откривање: хоризонтално покривање од 112°, еден радар може да замени повеќе ултразвучни радари, исполнувајќи ги барањата од обуката на предметот два.

wps2

ØСилна еколошка приспособливост: Ефективно работи во средина од -40~70 Целзиусови степени, ги исполнува барањата на нивото на заштита IP67 и може директно да се пере.

ØТочно откривање на повеќе цели: Може да емитува до 64 цели за следење, а прецизноста на опсегот е висока до ±0.1 метри, што може да реализира високопрецизно позиционирање на конуси и пречки.

ØЛесна инсталација и интеграција: мала големина, мала тежина и лесна инсталација.

ØСофтверски дефиниран радар: Поддржува поделба на алармната зона, поддржува прилагодување на бројот на цели за откривање, поддржува прилагодување на брзината на бауд, поддржува прилагодување на големината на целниот кластер, поддржува прилагодување на протоколот и други софтверски барања.

Табела за спецификации

Одлична гаранција за развој на производот

1, Преку модуларен дизајн, се конструира јавен CBB. Секој CBB модул е ​​потврден повеќе од 2 години во различни екстремни средини од 10+ производи. Стабилноста, робусноста и доверливоста на хардверскиот дизајн може да одговори на различни строги барања на клиентите.

2、 Оригиналната софтверска платформа iRadar (Радарски универзален алгоритам за возење), RATS (Систем за анализа и тестирање на податоци на лице место), преку агилен итеративен развој, може да реализира брз развој и верификација на различни карактеристики на производот, да го поддржи брзото спроведување на потребите на клиентите, и да го скрати циклусот на развој за повеќе од 35%, стапката на неуспех на производот е намалена за повеќе од 32%.

3, Користејќи ја основната идеја за посно производство за да се создаде флексибилен производствен систем, со професионален производствен тим, строг систем за обезбедување квалитет, квалитетот на производот може да се следи во текот на целиот процес, секој производ поминал 5 процеси на проверка на квалитетот и повеќе од 10 квалитетни инспекциските процеси се строго проверени за да се обезбеди квалитетот на секој производ.

Нанорадарската технологија има побрзо време на одговор, пофлексибилна конфигурација на апликации, постабилен радарски систем и порационализирана работна сила за одржување, се со цел да им овозможи на клиентите да имаат поисплатлив радар.

За Нанорадар

Нанорадар Технологија е основана во 2012 година. Тоа е високотехнолошко претпријатие кое се фокусира на истражување и развој, производство и продажба на радари со милиметарски бранови во областите на примена како што се дронови, безбедност, автомобили и индустрија. Главните членови на тимот се од Универзитетот за електронска наука и технологија на Кина, Националниот универзитет за одбранбена технологија, Huawei и други универзитети и компании. Техничките лидери во клучните области имаат повеќе од 10 години радарско искуство и имаат добиено повеќе од 20 патенти за пронајдоци. Производите покриваат 24GHz, 60GHz, 77GHz, 79GHz и други фреквенциски опсези, со милиметарски бранови радар на системот MIMO и когнитивен радар како главна техничка насока, успешно развиле повеќе од 10 милиметарски производи за радари со бранови, опсегот на откривање опфаќа 30-450 метри, а безбедносниот радар може да препознае повеќе од 90% цели за одење, а производите се продаваат во повеќе од 10 земји, постигнувајќи трикратен годишен раст. Тој е еден од водечките производители на радари со милиметарски бранови во Кина.


ПРЕВ: Прво погледнете ги новите производи! Нанорадар ќе биде изложен на IFSEC безбедносната изложба во Велика Британија

СЛЕДНО: Мост против судир | Технологијата Нанорадар го ослободува радарот за предупредување против судир на активниот мост